Nowoczesny masaż – zalety

posted in: Masaż | 0

W XXI wieku dużo osób narzeka na kręgosłup, lekarze polecają korzystanie z masaży. Jest, to nowoczesna forma rozrywki, dzięki której poczują się Państwo wyjątkowo i nie powtarzalnie.

masaz955096651

Poniżej chciałbym przedstawić krótką historię masaży.

Nowoczesny Masaż polega na manipulacji wszystkich powierzchownych oraz tych bardziej umieszczonych warstw mięśni jak również tkanki wykonywanych w różny sposób, aby zwiększyć funkcjonalność,oraz pomóc w procesie leczenia. Prawidłowy masaż zmniejsza aktywność mięśni, hamuje pobudliwość neuronów. Stosowany jest przy promowaniu relaksu i dobrego samopoczucia.Słowo Masaż pochodzi od francuskiego masażu które dosłownie należy czytać: “tarcia ugniatanie”, lub od arabskiego massa które oznacza “dotknąć, poczuć lub uchwycić” inni uważają że nazwa ta pochodzi jednak od łacińskiego Massa czyli “masy, ciało”.

Masaż polega na pracy działającego na ciało z ciśnieniem uporządkowanym, niestrukturalnych, stacjonarne lub ruchome – napięcia, ruchu lub wibracji, wykonane ręcznie lub przy pomocy mechanicznych narzędzi. Tkanki docelowe mogą obejmować mięśnie, ścięgna, więzadła, skórę, stawy lub inne tkanki łączne, jak i naczyń limfatycznych, lub narządy układu pokarmowego. Masaż może być stosowany z rąk, palców, łokci, kolan, przedramienia i stóp. Istnieje ponad osiemdziesiąt różnych metod uznanych masażu. Najczęściej cytowanych powodów wprowadzenia masaż w terapii mają byli zapotrzebowania klienta i postrzeganej skuteczności klinicznej.

W profesjonalnym masażu osoba wykonująca go wiąże klienta leczonego na stole do masażu, siedząc w fotelu do masażu, lub leżąc na macie na podłodze.Masaże mogą być całkowicie lub częściowo wykonywane w ubrani lub bez ubrania.

Leave a Reply